Home » Serwis » Geometria

Geometria

Geometria samochodu są to normy kątowe Renault, określone dla zawieszenia samochodu zapewniające jego prawidłowe prowadzenie.

Jeśli kąty geometrii są niewłaściwe, kierowca jadący takim samochodem: ma problem z jazdą na wprost, auto może ściągać w obu kierunkach, nieprawidłowo prowadzi się w łukach, łatwiej wpada w poślizg, szybciej zużywają się opony i rośnie zużycie paliwa. Szczególnie niebezpieczne dla prawidłowej geometrii pojazdu są uderzenia w przeszkody, wpadnięcie w dziurę i oczywiście kolizje drogowe. Należy się liczyć z tym, że w przypadku, gdy uszkodzone są elementy ogólnie mówiąc podwoziowe, będzie problem z ustawieniem geometrii bez wcześniejszych napraw.

Warto wziąć pod uwagę fakt, że wiele napraw zawieszenia i układu kierowniczego wymaga ustawienia geometrii i powinny być wykonane prawidłowo wg zaleceń, które my wykonujemy na profesjonalnym skomputeryzowanym urządzeniu diagnostycznym dobierającym odpowiednie parametry dla poszczególnych modeli Renault.

Gdy tylko zauważą Państwo jakieś usterki związane z jakością prowadzenia, samochód powinien szybko znaleźć się w naszym serwisie zdiagnozujemy i naprawimy – zapraszamy.