Home » Serwis » Naprawy silników

Naprawy silników

Podczas napraw wymieniamy: kompletne rozrządy, paski klinowe i pomocnicze, świece żarowe i zapłonowe, pierścienie, tłoki, zawory, wałki rozrządu, śruby, popychacze, uszczelki pod głowicą i deklem zaworowym, intercoolery, koła pasowe i zębate, silniczki krokowe, czujniki: wałka rozrządu, wału korbowego i masy powietrza.
Podczas napraw regenerujemy i wymieniamy: silniki, głowice, turbosprężarki, EGR, pompy oleju, uszczelniamy miski olejowe i inne.

Koncerny motoryzacyjne często wprowadzają zmiany w konstrukcji silników. Wprowadzane są nowe technologie i materiały. Zmiany wymuszane są również przez kolejne normy ekologiczne, które musza być spełnione, aby silniki były dopuszczone do eksploatacji. Bardzo ważnym parametrem charakteryzującym nowe rozwiązania opracowywane w biurach projektów są również normy zużycia paliwa, gdyż chodzi o to aby kolejne jednostki napędowe były bardziej ekonomiczne. Zwykle ze zmianami konstrukcyjnymi spotykamy się w kolejnym roku modelowym, który wchodzi w połowie każdego roku. Wyścigi konstruktorów i presja na oszczędności produkcyjne nie sprzyja dbałości o trwałość produkowanych silników. Coraz rzadziej będziemy mieli do czynienia z samochodami, które nie będą wytrzymywały po kilkaset tysięcy kilometrów przebiegu i kilkadziesiąt lat użytkowania. W obecnych czasach unowocześnione i przepełnione elektroniką jednostki napędowe szybciej się zużywają i częściej wymagają napraw.

Oczywistym jest, że regularne serwisowanie wydłuża ich czas eksploatacji. Niemniej jednak możemy się spotkać z wieloma oznakami ich nieprawidłowego działania: zwiększone zużycie paliwa, dymienie z rury wydechowej, ubytki oleju, niestabilna praca, spadki mocy, przegrzewanie, ubytki płynu chłodniczego i ślady oleju w płynie chłodniczym, problemy z uruchomieniem oraz gaśniecie podczas jazdy i po uruchomieniu, wycieki oleju i inne.

Gdy tylko zauważą Państwo tego typu oznaki, samochód powinien szybko znaleźć się w naszym serwisie. W sytuacjach nagłych awarii można przyjechać w każdej chwili – pomożemy.

Nasi specjaliści korzystając z urządzeń diagnostycznych znajdą usterki wykonają niezbędne naprawy i regulacje, a zużyte elementy zastąpione nowymi.

Przypominamy również, jak ważne jest dopilnowanie terminowej wymiany rozrządu według zaleceń Renault, gdyż jego awaria powoduje zniszczenie głowicy, układu zaworów, oraz prowadzi do kosztownych napraw, a nawet wymiany silnika.