Home » Serwis » Naprawy zawieszenia

Naprawy zawieszenia

Podczas napraw wymieniamy: wahacze, tuleje wahacza, sworznie wahacza, drążki stabilizatora, łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora, poduszki stabilizatora, piasty, łożyska, końcówki drążków kierowniczych, drążki kierownicze, amortyzatory, poduszki amortyzatora, sprężyny, a także podczas napraw regenerujemy maglownice.

Zawieszenie pełni bardzo odpowiedzialną rolę i jak sama nazwa wskazuje zawiesza nadwozie pojazdu w sposób elastyczny nad układem jezdnym, eliminując w dużym stopniu odczuwane przez użytkownika wady nawierzchni. Dzięki niemu rośnie komfort jazdy, sterowność, stateczność pojazdu i przyczepność kół do drogi, rośnie również trwałość pojazdu ze względu na zdolność eliminowania drgań.

Z naszych obserwacji wynika, że często Klienci przywiązują mniejsza wagę do całkowitej sprawności zawieszenia, przymykają oko na stuki, puki, jest to jednak na dłuższą metę niewłaściwa droga, gdyż zawieszenie składa się z wielu elementów które ze sobą współpracują i jeśli jeden z nich jest niesprawny, przyśpiesza uszkodzenie pozostałych i koszty napraw rosną.

Warto wziąć pod uwagę fakt, że są naprawy wymagające ustawienia geometrii i powinny być wykonane prawidłowo wg zaleceń, które my wykonujemy na profesjonalnym skomputeryzowanym urządzeniu diagnostycznym dobierającym odpowiednie parametry dla poszczególnych modeli Renault.

Przy zapytaniach Klientów o cenę naprawy wymagającej wykonania geometrii sumujemy obie ceny. Natomiast w wielu innych warsztatach Klienci uzyskują informacje o cenie samej naprawy bez geometrii, która jest niższa niż prawidłowo skalkulowana. Nie powinno się wyrazić zgody na naprawę w warsztacie, który nie zrobi geometrii ze względu na daleko idące konsekwencje dla bezpieczeństwa, prowadzenia pojazdu, zużycia opon i inne.

Gdy tylko zauważą Państwo jakieś usterki zawieszenia samochód powinien szybko znaleźć się w naszym serwisie zdiagnozujemy i naprawimy – zapraszamy.