Home » Serwis » Przeglądy okresowe

Przeglądy okresowe

Podczas przeglądów wymieniamy: olej silnikowy wraz z filtrem oleju, filtr powietrza, filtr paliwa, filtr kabinowy, płyn hamulcowy, świece żarowe i zapłonowe, płyn chłodniczy, olej w skrzyni manualnej i automatycznej i paski pomocnicze.

Podczas przeglądów używamy kart przeglądowych, które dla poszczególnych modeli Renault wskazują czynności jakie należy wykonać, z uwzględnieniem rocznika, przebiegu oraz typu silnika. W czasie przeglądu sprawdzamy stan techniczny pojazdu a w razie potrzeby uzgadniamy naprawy. Wykonanie przeglądu wpisujemy do książki serwisowej, a dane dotyczące samochodu i czynności serwisowych zapisywane są w naszym systemie obsługowym ułatwiając jego dalsza obsługę. Nasi doradcy przy pierwszym spotkaniu z Klientem zbierają informacje o historii serwisowej samochodu i na ich podstawie ustalają które czynności będą wykonywane, oraz jakie części zamienne zastosować, zamienniki czy oryginalne.

Autami marki Renault zajmujemy się od wielu lat i nie ulega wątpliwości, że nasuwa się w związku z tym wiele wniosków. Eksploatowane samochody zużywają się i wzrasta ich awaryjność. Często nie jest to wina niskiej trwałości samochodu, a przyczyniają się do tego sami użytkownicy. W okresie gwarancyjnym Klienci bardzo starannie przestrzegają terminów przeglądów, aby zachować gwarancję producenta. Jednak tak zdecydowane zalecenia nie powstały bez przyczyny, producent chce mieć pewność, że samochód jest prawidłowo eksploatowany i poddawany okresowej kontroli. Z naszych obserwacji wynika, że często po okresie gwarancyjnym Klienci przywiązują mniejsza wagę do przestrzegania regularnej obsługi samochodu. Może się to wiązać z oszczędnościami, ale jednak na dłuższa metę jest to niewłaściwa droga, gdyż można w ten sposób doprowadzić do większych awarii i spiętrzeń wydatków. Z drugiej strony regularnie obsługiwane auto staje się bardziej niezawodne, a w przypadku chęci sprzedaży, łatwiej zbywalne i ma wyższą wartość.

Raz w roku lub 15 000 km jest to dystans po którego przekroczeniu zalecamy wykonanie przeglądu i kontrolę techniczną auta.