Home » Serwis » Wymiana sprzęgła

Wymiana sprzęgła

Podczas napraw wymieniamy: tarcze sprzęgła, łożyska, dociski, wysprzęgliki, koła dwumasowe.

Sprzęgło jest podzespołem samochodu, które poprzez zastosowanie elementów ciernych załącza lub rozłącza wał napędowy silnika z układem napędowym samochodu, oraz umożliwia zmianę biegów. Lepiej nie doprowadzać do jego awarii, gdyż wiążą się to z holowaniem auta do serwisu. Sprzęgło zwykle zanim całkowicie przestanie działać, daje użytkownikowi znać o swoim uszkodzeniu, szybka naprawa nie doprowadzi do awarii skrzyni biegów i jeszcze większych kosztów.

Gdy tylko zauważą Państwo pewne oznaki wskazujące na awarię sprzęgła samochód powinien szybko znaleźć się w naszym serwisie. W sytuacjach nagłych awarii można przyjechać w każdej chwili – pomożemy.

Sprzęgło niezbyt dobrze znosi dłuższą pracę na tak zwanym półsprzęgle. Warunki te występują przy bardzo ostrym ruszaniu, przy wjeździe na duże pochyłości, podczas częstego holowania ciężkich przyczep i czasami bywają przypadki, że kierowca ma tendencje do trzymania nogi na sprzęgle w czasie jazdy itp. W tych wymienionych przypadkach sprzęgło jest użytkowane w sposób nadmierny, czasami dochodzi nawet do jego przypalenia. Mieliśmy swego czasu przypadek, że Klient narzekał na zużyte sprzęgło, które wymagało naprawy i twierdził, ze dotychczas nigdy taki przypadek mu się nie zdarzył. Po krótkiej rozmowie okazało się, że od jakiegoś czasu zaczął pracować w jednej z warszawskich galerii handlowych i musiał codziennie wielokrotnie pokonywać duże wzniesienia parkingowe. Jeździł wtedy długo na półsprzęgle i to było przyczyną awarii.