Home » Serwis » Wymiana żarówek

Wymiana żarówek

Podczas napraw wymieniamy żarówki: świateł drogowych, mijania, stopu, pozycyjnych, przeciwmgielnych, kierunkowskazów, świateł biegu wstecznego, tablicy rejestracyjnej, oświetlenia deski rozdzielczej, zestawów wskaźników i kontrolek, oświetlenia wnętrza kabiny, bagażnika, schowków i wiele innych.

Wydawałoby się na pierwszy rzut oka, że jest to proste zagadnienie, ale czy tak jest w rzeczywistości. Wielu naszych Klientów nawet się nad tym nie zastanawia, tylko przyjeżdża na wymianę. Natomiast Ci z Państwa którzy próbowali czasami wymieniać żarówki w reflektorach przekonali się, że nie jest to takie proste i że często trzeba wykonać wiele dodatkowych czynności w trudno dostępnych miejscach. Wielokrotnie wymiany wymagają demontażu lamp. W przypadku świateł mijania i drogowych należy również sprawdzić ich ustawienie, aby nie utrudniać jazdy innym kierowcom i nie narazić się na mandaty.

Inną kategorią są reflektory Xenonowe w których niepalenie się żarówek jest często spowodowane usterką elektroniki i wymaga oddzielnej naprawy.