Home » Warto Wiedziec » Regularne serwisowanie jest opłacalne
serwis

22

mar

Regularne serwisowanie jest opłacalne

Autami marki Renault zajmujemy się od wielu lat i nie ulega wątpliwości, że nasuwa się w związku z tym wiele wniosków. Eksploatowane samochody zużywają się i wzrasta ich awaryjność. Często nie jest to wina niskiej trwałości samochodu, a przyczyniają się do tego sami użytkownicy.

W okresie gwarancyjnym Klienci bardzo starannie przestrzegają terminów przeglądów, aby zachować gwarancję producenta. Jednak tak zdecydowane zalecenia nie powstały bez przyczyny, producent chce mieć pewność, że samochód jest prawidłowo eksploatowany i poddawany okresowej kontroli. Z naszych obserwacji wynika, że często po okresie gwarancyjnym Klienci przywiązują mniejsza wagę do przestrzegania regularnej obsługi samochodu. Może się to wiązać z oszczędnościami, ale jednak na dłuższa metę jest to niewłaściwa droga, gdyż można w ten sposób doprowadzić do większych awarii i spiętrzeń wydatków.

Z drugiej strony regularnie obsługiwane auto staje się bardziej niezawodne, a w przypadku chęci sprzedaży, łatwiej zbywalne i ma wyższą wartość. Raz w roku lub 15 000 km jest to dystans po którego przekroczeniu zalecamy wykonanie przeglądu i kontrolę techniczną auta.