Home » Serwis » Naprawy układów chłodzenia

Naprawy układów chłodzenia

Podczas napraw wymieniamy: termostaty, chłodnice i płyn chłodniczy, nagrzewnice, czujniki temperatury, pompy wody, paski, przewody, zbiorniczki wyrównawcze, oraz regenerujemy wentylatory.

Układ chłodzenia przejmuje od pracującego silnika wielkie ilości ciepła, oraz stabilizuje temperaturę jego pracy według norm producenta. Co oznacza, że w upalne lato jak i w okresie zimowym temperatura pracy silnika musi być na jednakowym poziomie. Jazda samochodem bez sprawnie działającego układu chłodzenia jest niedopuszczalna, gdyż przyczynia się do przegrzania silnika, a następnie do jego zatarcia i bardzo drogich napraw. Dzięki układowi chłodzenia ogrzewamy wnętrze samochodu w zimie. Ważne jest aby płyn chłodniczy posiadał odpowiednie parametry, gdyż smaruje pompę wody, oraz zapobiega tworzeniu się kamienia kotłowego wewnątrz układu, który zmniejsza skuteczność odbioru ciepła. Ważne jest również jego odpowiednie stężenie, gdyż w przeciwnym razie zamarznie w zimie doprowadzając do pęknięcia chłodnicy i bloku silnika.

Jeśli prowadząc auto wywnioskujecie Państwo z komunikatów na tablicy rozdzielczej, że temperatura silnika została przekroczona, to znak, że układ chłodzenia jest niesprawny.

Regularnie obsługiwane auto raz w roku lub co 15 000 km chroni przed większymi awariami.

Gdy tylko zauważą Państwo jakieś oznaki złaj pracy układu chłodzenia, samochód powinien szybko znaleźć się w naszym serwisie, naprawimy – zapraszamy.