Home » Serwis » Wymiana rozrządu

Wymiana rozrządu

Podczas napraw wymieniamy: paski rozrządu, łańcuchy, pompy wody, płyn chłodniczy, rolki i uszczelniacze.

Rozrząd pełni bardzo odpowiedzialną rolę w silnikach, gdyż reguluje dopływ mieszanki paliwowo powietrznej do cylindrów oraz reguluje wydalenie spalin. Elementy układu rozrządu pracują w bardzo zmiennych warunkach temperaturowych i mechanicznych, które mają wpływ na ich określony okres eksploatacji. Przypominamy jak ważne jest dopilnowanie terminowej wymiany rozrządu według zaleceń Renault, gdyż jego awaria powoduje zniszczenie głowicy, układu zaworów, oraz prowadzi do kosztownych napraw, a nawet wymiany silnika.

Często przy zapytaniach Klientów o cenę usługi słyszymy pytanie ile kosztuje wymiana paska rozrządu. Niejednokrotnie jest to związane z przekonaniem Klienta, że rzeczywiście wystarczy wymienić tylko pasek, aby usługa był wykonana prawidłowo. Często również przy wycenie usługi takie informacje uzyskują Klienci w wielu warsztatach, cena w tym przypadku będzie znacznie niższa niż prawidłowo skalkulowana wymiana kompletnego rozrządu wraz z pompą wody. Konieczna jest również w tym przypadku wymiana napinaczy, rolek i uszczelniaczy, gdyż często te wyeksploatowane elementy, oraz wycieki oleju powodują awarię całego układu. Także i pompę wody należy wymienić jeśli jest na wspólnym napędzie, gdyż w razie jej awarii trzeba będzie ponownie ponieść koszt robocizny jak za cały rozrząd. Dlatego też warto o tym pamiętać przy planowaniu wymiany rozrządu.

Jeśli podejmiecie Państwo decyzję o zakupie samochodu używanego w którym rozrząd należało już wymienić, a z dostępnych danych pojazdu trudno to potwierdzić, należy go szybko wymienić.

Proponujemy nasz serwis a samochód zostanie właściwie naprawiony.